30.6.2017 otevřeno: 747 x

Hodnocení turnaje Naděje legendám 2017

Doplňujeme výsledkový servis o hodnocení trenérů Výběru Prahy...

 Pražský výběr chlapců 2002 – 2003 bronzový !!!!


Turnaj krajských výběrů (18.-21.6. 2017)

 

Chlapci ročníků 2002 – 2003 absolvovali v Praze v rámci akce Hvězdy pro legendy turnaj krajských výběrů, byla to malá náhrada za vyřazení z LODM, která se konala v Brně ( pořadatelé olympiády se rozhodli uspořádat pouze turnaj dívek).

 

Tohoto turnaje, pořádaného Českým svazem házené, se zúčastnilo 12 krajských výběrů. Výběry byly rozděleny do dvou skupin po šesti. Celky, které se umístili na prvních místech po odehrání skupinové fáze postupovali rovnou do semifinále turnaje, druhé společně s třetími celky odehráli ještě malé čtvrtfinále o postup. Toto vše se odehrávalo v hale na Slávie Praha. Celky, které se nakonec probojovali do bojů o 3. místo a finále měli sehrát svá utkání na Štvanici, právě v rámci akce Hvězdy pro legendy.

 

S chlapci jsme absolvovali krátkou přípravu v rámci TJ na Julisce. Celkem jsme se sešli ke čtyřem společným tréninkům. Odehráli jsme i jedno přátelské utkání s družstvem ml. dorostu Dukla Praha.

 

K turnaji jsme se sešli v neděli před hotelem Slavia. Do turnaje jsme vstoupili jako první společně s výběrem Libereckého kraje.

 

Sestava výběru chlapců 2002 – 2003

 

Hráči:

 

Roháč Jakub – Dukla 6

Patzel Jonáš – Dukla 6

Vlček Vojtěch – Dukla 6

Trunda Jan – Dukla 6

Ježek Zdeněk – Dukla 6

Scheichl Daniel – Dukla 6

Vojtela Jiří – Dukla 6

Bolehovský Jan – Dukla 6

Povolný Tomáš – Dukla 4

Horyna Jáchym – Dukla 4

Rakouský Martin – Dukla 4

Vodička Václav - Chodov

Král Jakub - Chodov

Macur Mikuláš – Dukla 6 ml. žactvo

 

Trenéři:

 Petr Rams

 Ondřej Pleva

 

Neděle

 

Praha – Liberecký kraj 25:10 (10:5)

 

Utkání se pro nás od začátku vyvíjelo velmi dobře. Soupeře jsem jasně přehrávali v útoku a výborně bránili, když už nás soupeř přehrál, dokázali naši brankaři většinou úspěšně zasáhnout. V utkání si zahráli všichni kluci, věděli jsme že turnaj bude velice vyrovnaný a je potřeba do hry dostat co nejvíce hráčů a vzhledem k vyrovnanosti našeho celku to nebyl problém.

 

Pondělí

 

Praha – Vysočina 18:14 (7:8)

 

Velice těžké utkání, soupeř nás od začátku utkání nešetřil, nasadili velice důraznou hru v obraně přes kterou jsme se nedokázali moc prosazovat. Jediná věc, která nás držela v prvním poločase ve hře byl rychlý přechod po obdržené brance, kde exceloval Václav Vodička. V druhém poločase jsme vystřídali několik hráčů a to se postupně ukázalo jako klíčové, hráčům z Vysočiny začali pomalu docházet síly a naši čerství kluci se začali prosazovat i v postupném útoku a dokázali jsme otočit toto pro nás ne dobře rozehrané utkání.

 

Praha – Jihomoravský kraj 28:14 (11:7)

 

Jak jsme již psali, věděli jsme že máme velmi vyrovnané družstvo, takže v tomto utkání dostali od začátku příležitost kluci, kteří v předchozím utkání tolik času nedostali. Musíme konstatovat, že kluci k utkání přistoupili zodpovědně, od začátku diktovali tempo hry a soupeř byl nepříjemný dokud měl síly. V druhém poločase se již naplno projevil fakt, že takovýto turnaj se nedá odehrát pouze se sedmi hráči a kluci z jihomoravského kraje již neměli síly utkání nikterak zdramatizovat.

 

 

Praha – Olomoucký kraj 20:16 (7:9)

 

Pro nás velice důležité utkání, protože jsme již věděli, že když budeme úspěšní, určitě si zahrajeme v úterý o možnost hrát na Štvanici. Podobně jako utkání s Vysočinou, soupeř od začátku diktoval tempo, byl lepší v útočné i obranné fázi. Občas až zázračné zákroky předváděl jejich brankař. Nakonec jsme byli rádi za pouze dvoubrankový rozdíl. Do druhého poločasu jsme opět udělali několik změn v sestavě a znovu se ukázalo klíčové, že do hry přišli kluci odpočatí a svěží. Během pěti minut jsme dokázali srovnat krok a v koncovce utkání byli i trochu šťastnější. Po druhé se nám tak podařilo otočit utkání ve kterém jsme od začátku prohrávali. Věděli jsme tak že si v úterý zahrajeme o možnost hrát na štvanici.

   

Úterý

 

Praha – Moravskoslezský kraj 17:14 (6:11)

 

Kdybychom v tomto utkání byli úspěšní, hráli bychom rovnou semifinále, neboť výběr moravskoslezského kraje byl do tohoto utkání také neporažený. V prvním poločase jsme nebyli horší než soupeř, veliký rozdíl byl však v koncovce vypracovaných akcí,zatímco soupeř zakončil všechny své akce důraznou střelbou, my se snažili neustále vytvářet zázračné střely a v poločase jsme ztráceli 5 branek. Do druhého poločasu jsme opět nasadili několik čerstvých sil a trochu změnili obranný systém. Díky tomu se chytl i náš brankař. Dokázali jsme získat několik míčů a vstřelit jednoduché branky z rychlých útoků. To byl základ k velkému obratu v tomto utkání a na konci tohoto utkání jsme se mohli radovat z přímého postupu do semifinále.

 

Semifinále

 

Praha – Plzeňský kraj 7:17 (5:12)

 

V semifinále nás čekal výběr Plzeňského kraje. Soupeř, který byl disponovaný dvěma skvěle střelecky vybavenými spojkami a velmi šikovným brankařem, to se nakonec ukázalo jako rozhodující faktor. V průběhu celého utkání byli kluci z Plzně lepší. Asi největší rozdíl byl ve výkonu obran a brankářů. My jsme nedokázali přistupovat k plzeňským střelcům, kteří se dokázali prosazovat i z 10-11 metrů. Naopak plzeňská obrana působila velmi kompaktně a když už udělala chybu, tak ji dokázal napravit skvěle chytající plzeňský brankář. Zaslouženě jsme tak prohráli a ve středu jsme jeli na štvanici hrát o 3.místo!!!

 

Středa

 

o 3.místo ( Štvanice )

 

Praha – Moravskoslezský kraj 16:14 (10:5)

 

V utkání poražených družstev ze semifinále jsme se znovu střetli s výběrem z moravskoslezského kraje, který v semifinále nestačil na zlínský výběr. Moc dobře jsme věděli s čím soupeř vstoupí do utkání a čím se bude chtít prosadit. Velmi dobře jsme od začátku bránili a co se nám nepovedlo ubránit, to brankař pochytal. V útoku jsme dokázali celé utkání udržet koncentraci, a vypracované šance s přehledem proměňovat. Nakonec jsme mohli slavit zisk bronzových medailí.

 

Na závěr bych chtěl velmi poděkovat organizátorům turnaje, jsme rádi že jsme mohli tento turnaj absolvovat a že se mohli ti nejlepší hráči v této věkové kategorii mezi sebou popasovat.  Velký dík za organizaci a příjemně strávené chvíle u sportu, který nás všechny baví.