11.9.2017 otevřeno: 155 x

Jak se určí pořadí soutěže mladších žáků ?

Jelikož se soutěž mladších žáků odehraje ve dvou skupinách s možností pohybu družstev mezi těmito skupinami, celkové pořadí se bude počítat následujícím způsobem...

 Pro každou skupinu (A, B) se bude počítat celkové pořadí zvlášť (tedy součty bodů družstev za turnaje). Jelikož nějaká družstva budou hrát střídavě ve skupině A a B, musí se pak konečné pořadí rozdělit do 3 částí*:

1. část (pořadí od 1. místa) bude tabulka družstev skupiny A, která odehrála všechna svá utkání pouze ve skupině A (celkové výsledky)

2. část (následující pořadí) bude minitabulka vzájemných zápasů družstev, která hrála obě skupiny - zde to nemusí být tak jednoduché, ale snad, když uděláme tabulku vzájemných zápasů, nějaké pořadí by mělo vyjít (samozřejmě budeme přihlížet i k počtu těchto vzájemných zápasů, někdo bude mít třeba v této tabulce 3 zápasy, někdo 4, tak budeme řešit i kolikrát kdo nad kým vyhrál atd..) 

3. část bude tabulka družstev skupiny B, která odehrála všechna svá utkání pouze ve skupině B (celkové výsledky)

 

* Tento systém předpokládá, že výkony všech družstev budou "konstantní". Samozřejmě se může stát, že vlivem nějakých okolností (např. velké marodky), spadne třeba aktuálně celkově druhé družstvo ve skupině A do skupiny B a následně se dostane zpět do skupiny A a bude opět ve zbývajících turnajich výsledkově druhé. V tomto případě ho ponecháme v první části pořadí.