3.4.2018 otevřeno: 467 x

Starší žákyně Slavie obhájily vítězství v PHC, mladší žáci Dukly stříbní

Obrovská radost zavládla v táboře červenobílých starších žákyní, které dokázaly obhájit loňské vítězství v prestižním Prague Handball Cupu, který se v Praze konal v tradičním velikonočním čase...

Prague Handball Cup, to už je velký pojem. Tento největší mládežnický halový turnaj světa, na kterém se letos o Velikonocích utkalo celkem 628 družstev z 25 zemí rozdělených do 10 věkových / genderových kategorií, zná již své vítěze.

A my máme radost, že se v něm neztratila ani družstva z hostitelského města Prahy. Každé pražské družstvo se určitě snažilo proplést se složitým vyřazovacím pavoukem co nejdále, nicméně konkurence byla tentokrát obrovská.

Do finálových bojů nakonec postoupila družstva starších žákyň DHC Slavia Praha a mladších žáků Dukly. A do zápasu o 3. místo starší dorostenci téhož klubu.

Zatímco Slávistky ve finále pokořily slovenský Trenčín 13:8 a vítězství oslavily na palubovce haly v Podvinném Mlýně pokřikem Červenobílá, bojová síla..., mladší žáci Dukly se museli sklonit Lovosicím, se kterými prohráli 9:15.

Starší dorostenci Dukly v zápase o bronz prohráli se srbským klubem RK Rakovica 9:11 

Do "A" play-off pavouka ještě postoupila družstva mladších dorostenek DHC Slavia (čtvrtfinále), mladších žákyň DHC Slavia Praha (čtvrtfinále), mladších dorostenců Dukly (osmifinále) a starších žáků Dukly (osmifinále).

Kompletní výsledky, tedy i výsledky ostatních pražských družstev si můžete prohlédnout na webu turnaje: https://phc.cz/vysledky, kde je k dispozici i záznam finálového dne: https://phc.cz/finals-video