30.8.2019 otevřeno: 174 x

Soupisky družstev - soutěže žactva

Informace pro oddíly, které mají více družstev v jedné soutěži...

Pro turnaje Přeboru Prahy platí, stejně jako minulou sezónu, že kluby s více družstvy zašlou soupisku 7 hráčů, kteří mohou startovat jen za A družstvo a ostatní hráči mohou hrát střídavě. V jednom turnajovém kole / turnaji ale může každý hráč startovat pouze za jedno družstvo. Turnajové kolo je u mladších žáků, kde jsou dvě skupiny, takže to platí i v případě, že se každý turnaj odehraje v jiném termínu.

Kvalifikační turnaje staršího žactva

- starší žáci - 1. a 2. kolo, týká se Dukly A a B. V prvních dvou kolech nesmí žádný hráč z Dukly A z prvního kola nastoupit ve druhém kole za Duklu B a naopak. Od třetího kola již může proběhnout výměna nesoupiskových hráčů.

- starší žákyně - týká se Slavie A a B. V obou kvalifikačních turnajích nesmí proběhnout žádná výměna hráček. Kdo nastoupí v první turnaji za Slavii A nesmí v druhém turnaji hrát za Slavii B a naopak.
Pro Přeborové turnaje pak platí pravidlo o soupisce 7 hráčů.

Jaké hráče každý dá na soupisku je věc družstva, nemusí to nutně být ti nejlepší, např. když někdo rozdělí obě družstva dle ročníku narození. Ale hráči na soupisce musí nastoupit do turnajových zápasů, není možné tam dávat dlouhodobě zraněné (už před začátkem soutěží) nebo ty, kteří již nejsou aktivní hráči, ale stále mají platnou registraci.