9.9.2019 otevřeno: 166 x

Kvalifikace Házenkářského desetiboje

Zveřejňujeme informace, jako bude letos probíhat kvalifikace pro Házenkářský desetiboj...

Mladší žáci: 


Pražská družstva - Dukla, Chodov, Sokol Vršovice a Loko Vršovice mají právo startovat v pražské kvalifikaci Házenkářského desetiboje, kterou bude spoluorganizovat PSH pravděpodobně během prosince 2019. První družstvo z této kvalifikace postoupí do regionální kvalifikace Házenkářského desetiboje (Praha, Plzeňský a Jihočeský kraj), kterou bude dle informací KM ČSH v tomto ročníku  pořádat Jihočeský kraj. Vítěz této regionální kvalifikace se zúčastní celostátního finálového kola Házenkářského desetiboje. V případě, že se do pražské kvalifikace přihlásí jen jedno družstvo, kvalifikace se neuskuteční a přihlášené družstvo rovnou postoupí do regionální kvalifikace. Z kapacitních důvodů může do kvalifikace každý oddíl nominovat pouze 1 družstvo. O případné výjimce rozhodne KM PSH.


Mladší žákyně:

 

Pražská družstva - DHC Slavia, HC Háje, Astra, Sokol Vršovice, Sokol Kobylisy II mají právo startovat v pražské kvalifikaci Házenkářského desetiboje, kterou bude spoluorganizovat PSH pravděpodobně na začátku února 2020 (8.2./9.2.). Z této kvalifikace první družstvo automaticky postoupí do finálového turnaje Házenkářského desetiboje, jehož pořadatelství je přiděleno Pražskému svazu házené. Regionální kvalifikace se pražských družstev letos netýká.

 

-------------------------------------

Kvalifikace házenkářského desetiboje

Všeobecná část

 

1.     Systém regionálních kvalifikací

Na finálový turnaj v Házenkářském desetiboji se kvalifikuje v kategorii mladších žáků i v kategorii mladších žaček vždy 5 vítězů regionálních kvalifikací a vítězné družstvo z pořadatelského kraje. Kvalifikace se musí uskutečnit v jednotlivých regionech nejpozději do 31. 3. 2020 s tím, že pořadatelský kraj stanoví datum a místo konání, a to v termínu ne pozdějším než 15. 1. 2020.

Kvalifikace dívky

Regiony:

 

 

Severovýchod

Moravskoslezský a Zlínský kraj

ozn. SV

Jihovýchod

Jihomoravský a Olomoucký kraj

ozn. JV

Střed

Hradecký, Pardubický kraj a kraj Vysočina

ozn. S

Jihozápad

Karlovarský, Plzeňský, Jihočeský  

ozn. JZ

Severozápad

Ústecký, Liberecký kraj, Středočeský kraj

ozn. SZ

 

Pořadatelský kraj -  finálový turnaj dívky PRAHA

 

Kvalifikace chlapci

Regiony:

 

 

Severovýchod

Moravskoslezský a Zlínský kraj

ozn. SV

Jihovýchod

Jihomoravský a Olomoucký kraj

ozn. JV

Střed

Pardubický kraj a kraj Vysočina

ozn. S

Jihozápad

Praha, Plzeňský, Jihočeský 

ozn. JZ

Severozápad

Ústecký, Liberecký kraj, Středočeský kraj

ozn. SZ

 

Pořadatelský kraj  - finálový turnaj chlapci  KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ

 

      

   Krajský svaz, který pořádá finálový turnaj, odehraje svou vlastní kvalifikaci, na základě které nominuje družstvo na finálový turnaj.

 

2.     Účastníci kvalifikace

Regionálních kvalifikací se zúčastní vždy maximálně 4 družstva. V regionech SV a JV vždy 2 družstva z každého kraje. V regionech S, SZ a JZ 2 družstva z pořádajícího kraje a 1 družstvo z krajů ostatních. V mimořádných případech (např. nenaplnění kvóty jedním z krajů apod.) si KM ČSH vyhrazuje právo změnit nominační klíč.

Každý krajský svaz házené nominuje do této kvalifikace klubové družstvo (popř. klubová družstva) mladšího žactva na základě vlastních kritérií. Tato kritéria musí být předem zveřejněna v oficiálních dokumentech krajského svazu házené. Komise mládeže doporučuje jako nejvhodnější kritérium umístění v obdobné soutěži pořádané na úrovni krajského svazu házené.

Pořadatel kvalifikace musí určit termín přihlášek do regionální kvalifikace, a to nejpozději jeden měsíc před konáním takovéto kvalifikace. O tomto termínu musí informovat všechny KSH sdružené v daném regionu a taktéž KM ČSH.

 

3. Pořadatelství kvalifikace

Kvalifikační turnaje budou probíhat střídavě v jednotlivých krajích. Harmonogram určí KM ČSH. Jakékoli změny v pořadatelství mezi jednotlivými kraji v regionu musí být schváleny nejen všemi kraji v daném regionu, ale také KM ČSH. 

Na soutěžní ročník 2019/2020 je stanoven takto:

Region

Dívky

Chlapci

SV

Zlínský

Moravskoslezský

JV

Jihomoravský

Olomoucký

S

Pardubický

Vysočina

SZ

Ústecký

Středočeský

JZ

Plzeňský

Jihočeský

 

Rozhodčí obsazuje vždy KR pořádajícího krajského svazu.